HABERLER

DERNEĞİMİZDEN HABERLER

Standard Post with Gallery
Standard Post with Gallery

KAYSERİ İLİ YARDIM DERNEĞİ TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROMUZ 36. KONSERİNİ İCRA ETTİ

Kayseri İli Yardım Derneği uhdesinde müziğe gönül veren hemşehrilerimizin katılımlarıyla 2004 yılında kurulan Türk Sanat Müziği Koromuz periyodik olarak konser vermeye devam etmektedir. Geniş katılımlı konserlerimiz güzide salonlarda düzenlenmekte ve koroda yer alan üyelerimizin solo ve koro sunumları izleyiciler tarafından büyük beğeni toplamaktadır.
Kayseri İli Yardım Derneği Türk Sanat Müziği Koromuz, Müzik Direktörü Necmettin AKBEN yönetiminde, 4 Mayıs 2024 Cumartesi günü Gazi Üniversitesi Konser Salonunda “Yaza Merhaba” konserini gerçekleştirdi. Farabi'den Abdülkadir Meragi'ye, Buhûrîzâde Mustafa Itrî'den Avni Anıl'abir zaman yolculuğu şeklinde büyük bir titizlikle derlenen repertuvar, izleyicilerin büyük beğenisini topladı.

Standard Post with Gallery

KAYSERİ İLİ YARDIM DERNEĞİ TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU'NUN MAYIS AYI KONSER ÇALIŞMALARI

Kayseri İli Yardım Derneği Türk Sanat Müziği Korosu Mayıs ayında vereceği konser için çalışmalarını Dernek Genel Merkezinde yoğun bir şekilde sürdürüyor.
Topluluk üyelerinin Devlet Sanatçısı Necmettin Akben yönetiminde devam eden konser hazırlıkları Hürriyet Gazetesi tarafından haberleştirildi.

Standard Post with Gallery

SN. ADEM ALBAYRAK'A, TEŞEKKÜR PLAKETİ

Genel Başkanımız Sn. Eyüp Bülent Göncü, Yönetim Kurulu üyemiz Adalet Akademisi öğretim üyesi Sn. Gökten Koçoğlu ve Genel Başkan Yardımcımız Av. Ferhat Aznevi, Derneğimiz üyesi, Yargıtay Hukuk Genel Kurul Başkanı değerli hemşehrimiz Sn. Adem Albayrak'a, Derneğimizin yardım ve faaliyetlerine katkıları için teşekkür plaketimizi takdim etti.

Standard Post with Gallery

DERNEĞİMİZ ÜYESİ SAYIN MEHMET ÖZHASEKİ İKİNCİ KEZ BAKAN KOLTUĞUNA OTURARAK BİZLERİ GURURLANDIRDI

Kabinede Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak atanan Derneğimiz üyesi Sayın Mehmet Özhaseki’yi tebrik ediyor, yeni görevinde muvaffakiyetler diliyoruz.
Türkiye Yüzyılı’nda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığında yeniden Bakan koltuğuna oturarak önemli bir sorumluluk üslenen hemşehrimiz Sayın Mehmet Özhaseki’nin “Sürdürülebilir Çevre, Medeniyetimizi Yaşatan, Çevreye Saygılı ve İklim Dostu Şehirler” vizyonu doğrultusunda geçmişten gelen bilgi ve tecrübesiyle kayda değer bir başarı göstereceğine inanıyoruz.

Eyüp Bülent GÖNCÜ
Kayseri İli Yardım Derneği (KİYAD)
Genel Başkanı

Standard Post with Gallery

DERNEĞİMİZ ÜYESİ SAYIN M. RIFAT HİSARCIKLIOĞLU'NU KUTLUYORUZ

Dünya genelinde 12.000 Oda ve bu Odalara bağlı iş dünyasının global ağını birleştirerek 1950 yılından beri Odalar topluluğunun temelini oluşturan, küresel ölçekte çok önemli bir kuruluş, Dünya Odalar Federasyonu'nun (WCF) Başkanlığına seçilen hemşehrimiz, 1947'den beri kesintisiz olarak faaliyetlerini sürdüren ve kamu yararına çalışan dernek statüsünü taşıyan Kayseri İli Yardım Derneği'mizin üyesi Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nu kutluyor, Dünya Odalar Federasyonu'nun Sayın Hisarcıklıoğlu yönetiminde önemli başarılara imza atacağına inanıyoruz.

Eyüp Bülent Göncü
Kayseri İli Yardım Derneği
Genel Başkanı

Standard Post with Gallery

GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ TRT CANLI YAYININDA

Derneğimiz Genel Başkan Yardımcısı Av. Ferhat Aznevi, 1 Kasım 2023 günü TRT Haber, TRT Avaz ve AZtv ortak yayınında Cumhuriyetimizin 100.Yılı ve Karabağ zaferini Bakü Büyükelçimiz Doç. Dr. Sayın Cahit Bağcı ve hemşehrimiz Bakü önceki askeri ataşesi E. General Dr. Sayın Yücel Karauz ile değerlendirdi.

Standard Post with Gallery

Türk Sanat Müziği Topluluğumuz Çalışmalarına başlıyor

"2004 yılında kurulan Kayseri İli Yardım Derneği Türk Sanat Müziği Koromuz, Müzik Direktörü Necmettin AKBEN yönetiminde çalışmalarını sürdürüyor. Geniş katılımlı konserlerimiz güzide salonlarda devam ediyor.
Bu doğrultuda, Kayseri İli Yardım Derneği Türk Sanat Müziği Topluluğu yeni dönem çalışmalarına 9 Aralık 2023 Cumartesi günü Genel Merkez binamızda başlıyor."

Standard Post with Gallery
Standard Post with Gallery
Standard Post with Gallery

Azerbaycan Devleti'nden gururlandıran ödül

Derneğimiz Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi hemşehrimiz Avukat Ferhat Aznevi'ye Azerbaycan Devleti'nden gururlandırıcı ödül. Türkiye Barolar Birliği tarafından Mayıs ayında basılan Hukuksal Boyutuyla Türkiye ve Azerbaycan'ın Ortak Ermeni Sorunu, Yukarı Karabağ ve 10 Kasım 2020 Antlaşması" isimli kitabı nedeniyle 28 Haziran tarihinde, Türkiye Azerbaycan Dostluk Dayanışma ve İşbirliği Vakfında düzenlenen törenle, Avukat Ferhat Aznevi'ye Azerbaycan Hükümeti üyesi Diaspora Bakanı Sayın Fuad Muradov tarafından takdim edilen ödülle; Sn. Aznevi’ye, Azerbaycan'ın ulusal davasına, yazdığı akademik kitabı ile uluslararası hukuk mecrasında verdiği katkı ve destek için hükümet adına teşekkür edilmiştir. Biz de Kayseri İli Yardım Derneği olarak Sn. Aznevi’yi ülkemiz ve şehrimiz için anlamlı bu ödül vesilesiyle kutluyoruz. Sn. Aznevi'nin kitabına aşağıdaki linkten Pdf formatında erişebilirsiniz…
Kitap Linki

Kayseri İli Yardım Derneği 2019 Konseri (1. Bölüm)

Şef Vedat Kaptan Yurdakul Yönetiminde, Faruk Cenap Erdaoğan sunumuyla gerçekleşmiş olan Kayseri İli Yardım Derneği Türk Müziği Korosu'nun 2019 konserini izleyebilirsiniz...

Kayseri İli Yardım Derneği 2019 Konseri (2. Bölüm)

Şef Vedat Kaptan Yurdakul Yönetiminde, Faruk Cenap Erdaoğan sunumuyla gerçekleşmiş olan Kayseri İli Yardım Derneği Türk Müziği Korosu'nun 2019 konserini izleyebilirsiniz...

Derneğimizin İftar Yemeği

Ankara Latanya Otel’de (Eski Hotel Dedeman) bir iftar yemeği verdik. 13 Haziran 2017 Salı günü gerçekleşen yemeğimize programları uygun olan değerli konuklarımız katıldı.

70. Yıl Konseri

Türk Müziğinin Seçkin Eserleri Ve Tangolar
Şef Vedat Kaptan Yurdakul Yönetiminde, Faruk Cenap Erdaoğan sunumuyla gerçekleşmiş olan Derneğimizin Türk Müziği Korosu konseri